ÇANAKKALE GEÇİLMEZ! OSMANLI İMPARATORLUĞU İLE İTİLAF DEVLETLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞEN ÇANAKKALE SAVAŞI ZAFERİNİN 100. YILDÖNÜMܒNDE ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA AYNIYORUZ. BU UNUTULMAZ SAVAŞTA TÜRK ORDULARININ, ÇANAKKALE BOĞAZI’NIN DENİZDEN GEÇİLEMEYECEĞİNİ DÜNYAYA NASIL GÖSTERDİĞİNİ HATIRLAYALIM.


ARTIK OSMANLI KÜLTÜR VE TARİHİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARINIZI VE DÜŞÜNCELERİNİZİ, OSMANLI'YA İLGİ DUYAN SİTE ÜYELERİMİZ İLE PAYLAŞABİLECEKSİNİZ. TEK YAPMANIZ GEREKEN ÜYE OLMAK VE YENİ AÇILAN FORUM SAYFALARIMIZA GİRMEK. FORUM SAYFALARIMIZDA YER ALAN:

BİLİMSEL ÇALIŞMALAR
OSMANLI TARİHİ
ASKERİ YAPI VE SAVAŞLAR
SULTANLAR VE HAREM
SANAT VE KÜLTÜR
21.YY'DA OSMANLI
THE OTTOMANS.ORG SİTESİ

BÖLÜMLERİNDE, KENDİ DÜŞÜNCELERİNİZİ AKTARMA VE DİĞER ÜYELERİMİZİN DÜŞÜNCELERİNİ ÖĞRENME FIRSATINI YAKALAYIN.
 
 
 
  Email :  
  Şifre :
 
     
     

Osman Bey, Oğuz aşiretlerinin ittifakıyla başa geçtikten sonra, siyasî ve dinî bakımdan Anadolu'nun en itibarlı ve nüfuzlu tarikatlerinden Ahilerin mühim bir şahsiyeti olan Şeyh Edebali'nin kızı ile evlenerek, gücünü artırmış idi.
   

Bizans İmparatoluğu'nun hududlarında bulunan ve Osman Gazi'ye bağlı olan Türk aşiretleri atlı idiler. O dönemin iklim, harp, teknoloji ve siyasi şartlarına göre bu gerekliydi.
   

Sultanlar Sultanı, Kağanlar Hakanı, İmanlıların Halifesi, Mekke'nin Medine'nin ve Kudüs'ün hizmetkarı, İstanbul'un Edirne'nin ve Bursa'nın ve Şam ve Mısır Şehirlerinin ve tüm Azerbaycan'nın, ve Irak'ın ve Arabistan'nın ve Basra'nın ve Hasa'nın ve Dile'nin ve...
   

Osmanlı saraylarından en eski örnek Bursa'da Orhan Bey zamanında inşa edilen Bey Sarayı'dır. Günümüze hiçbir kalıntı gelmemiş olan bu saray, daha o dönemde Osmanlı sultanlarına henüz...